Wczoraj paliwo, dziś pieniądze. Przed bankami duże kolejki, brak gotówki w bankomatach

Kolejka klientów przed bankiem PKO przy Krakowskim Przedmieściu
Kolejka klientów przed bankiem PKO przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Ludzie masowo wypłacają pieniądze z banków. Przed placówkami banków tworzą się kolejki, bankomaty są bez gotówki. W kolejkach stoją głównie osoby starsze, które obawiają się o swoje oszczędności przechowywane na lokatach.

Brak pieniędzy w bankomatach

Od piątkowego poranka widać wzmożony ruch przy bankomatach i placówkach banków. Kolejki stoją między innymi przed oddziałami banków SKOK Chmielewskiego, Bank Pekao, Milenium Bank, BOŚ Bank, Bank PKO, Santander Bank przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie.

Jak się dowiedzieliśmy, w bankomatach zabrakło pieniędzy, dlatego wiele osób postanowiło ustawić się w kolejkach do banków, by tylko wypłacić gotówkę z konta lub lokaty. W kolejkach ustawiają się głównie osoby starsze. Jak mówią, wolą przechowywać gotówkę w przysłowiowej skarpecie, bo nie wiedzą co nas czeka.

Podobnie było wczoraj, kiedy kierowcy ruszyli na stacje paliw. Tu również zadziałała psychologia tłumu. O tym pisaliśmy tu: https://spottedlublin.pl/brak-paliwa-na-stacjach-kierowcy-wpadli-w-panike-i-ruszyli-na-stacje-paliw/

Ważne! Nie biegnij w panice do banku lub bankomatu i nie wypłacaj z niego wszystkich pieniędzy. Oczywiście zawsze warto mieć przy sobie trochę gotówki, bo przecież terminal może nie działać lub ktoś nie przyjmuje płatności kartą. Nie oznacza to jednak, że należy nosić ze sobą dużych sumy pieniędzy.

Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w Internecie. Czytaj tylko sprawdzone źródła i nie powielaj fake newsów.

Kolejka klientów przed bankiem PKO przy Królewskiej
Kolejka klientów przed bankiem PKO przy Królewskiej | fot. Dominik Wąsik
Kolejka klientów przed bankiem Pekao przy Królewskiej
Kolejka klientów przed bankiem Pekao przy Królewskiej | fot. Dominik Wąsik
Kolejka klientów przed bankiem Millenium przy Krakowskim Przedmieściu
Kolejka klientów przed bankiem Millenium przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik
Kolejka klientów przed Bankiem Ochrony Środowiska przy Krakowskim Przedmieściu
Kolejka klientów przed Bankiem Ochrony Środowiska przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik
Kolejka klientów przed bankiem Pekao przy Krakowskim Przedmieściu
Kolejka klientów przed bankiem Pekao przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. coż…debilizm totalny – ale jak ktoś nie ma nic do roboty to czyta te rosyjskie fake newsy i taki finał…Polacy jednak są chorzy:)

  2. Dzisiaj o 10 rano Credit Agricole w Płońsku odmówił mi wypłaty całego 1.000zł. Chciałem 20k. Elegancka Pani przeprosiła za brak gotówki w kasie. Wypłacają babciom po 200 zł i inne drobne kwoty. O jakim spokoju mówicie. Nic się nie dzieje a nie można wypłacić tysiąca złotych? Nie sieję paniki ale wystarczy jedno pstryknięcie światłem i nie macie dostępu do oszczędności życia.

  3. Potrzebuje gotówki.ale. nie mogę jej wypłacić. To chore. POLACY SA CHORZY. marionetki walone.