Ważność legitymacji studenckich w czasie stanu epidemii. Czy trzeba je podbijać?

legitymacja studencka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Legitymacje studenckie, legitymacje doktoranta oraz legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne bez konieczności potwierdzania ich ważności w uczelni.

Jeszcze rok temu legitymację studencką należało podbić przed upływem dwóch terminów: 31 października i 31 marca. W tych terminach traciły bowiem swoją ważność i wymagały przedłużenia. Pandemia koronawirusa zmieniła zasady. W maju minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19. Co zatem z legitymacjami? Czy trzeba je podbijać?

Ważność legitymacji studenckich

Jak wskazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) na swojej stronie internetowej, zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (art. 51b ust. 4), w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności ich potwierdzania.

Zatem legitymacje, których ważność na mocy ww. przepisów ustawy miała upłynąć z dniem 29 listopada 2020 r., tj. 60 dni po zakończeniu poprzedniego okresu ograniczenia funkcjonowania uczelni określonego na 30 września 2020 r., pozostają ważne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.