WAŻNE: Rowery miejskie wyjadą na ulice wcześniej!

lubelski rower miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już 21 marca mieszkańcy Lublina będą mogli znowu korzystać z rowerów miejskich. Lubelski Rower Miejski będzie funkcjonował na tych samych zasadach, co w latach poprzednich.

Lublin sukcesywnie rozbudowuje i uzupełnia sieć rowerową. Obecnie w naszym mieście znajduje się ok. 170 km dróg i pasów rowerowych. W roku 2019 powstało nowych lub zostało przebudowanych ok. 19 km dróg i pasów rowerowych.

„Lubelski Rower Miejski jest usługą świadczoną na rzecz mieszkańców. Trwają prace nad koncepcją funkcjonowania LRM w kolejnych latach. Rozważana jest m. in. rozbudowa obecnego systemu, wprowadzenie rowerów bezstacyjnych czy towarowych” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Według informacji podanych przez firmę Nextbike Polska, w zeszłym roku lublinianie skorzystali z rowerów 658,7 tysięcy razy, a liczba użytkowników systemu powiększyła się o ponad 16,8 tysiąca. To oznacza, że z miejskich jednośladów korzysta już prawie 112,2 tysięcy osób.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.