Warsztaty z samoobrony dla kobiet ,,Bezpieczna Kobieta” w Firleju

kobiety, mężczyźni, hala sportowa
fot. KPP Lubartów

Pierwsze zajęcia odbyły się 10 i 11 stycznia. Frekwencja dopisała, w spotkaniach wzięło udział blisko 100 pań, co świadczy o potrzebie przeprowadzania tego typu przedsięwzięć.

Pierwsze zajęcia

10 stycznia 2023 r. na Sali Gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Firleju odbyły się pierwsze zajęcia, inaugurujące cykl warsztatów „Bezpieczna Kobieta”. Spotkania prowadzone są przez funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Są to doświadczeni instruktorzy, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami będą zachęcać panie do działania na rzecz ich bezpieczeństwa.

mężczyźni, hala sportowa, drabinki do ćwiczeń
fot. KPP Lubartów

Jedną z osób prowadzących spotkania jest pan Marcin Bogusz -doświadczony instruktor systemu walki- Krav Maga, a także instruktor strzelectwa.

Na pierwszym spotkaniu poruszone zostały elementy samoobrony, takie jak: podstawowe chwyty, kopnięcia, nauka ocena sytuacji i stopnia zagrożenia, zachowanie i postawa w sytuacji kontaktu z napastnikiem, bezpieczna odległość, odpowiedni sposób poruszania się, podstawowe formy obrony przed nagłym atakiem.

mężczyźni, trening samoobrony
fot. KPP Lubartów

Dla kogo są warsztaty

Warsztaty będą trwały przez styczeń i luty. Są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w samoobronie, wystarczy chęć nauki i zabawy.

mężczyźni, trening samoobrony
fot. KPP Lubartów

Umiejętności nabyte podczas tych spotkań, panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje.

Wszystkie Panie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z samoobrony, które odbędą się w Firleju w środę 17 stycznia, również na sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Firleju.

W Kocku kolejne zajęcia odbędą się 18 stycznia (czwartek) w hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga.

kobiety, hala sportowa
fot. KPP Lubartów

Warsztaty pn. ,,Bezpieczna Kobieta” realizowane są dzięki inicjatywie policjantów z Komisariatu Policji w Kocku oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Warsztaty odbywają się pod patronatem Wójta gm. Firlej i Burmistrza miasta Kock.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.