Warsztaty rozpoznania w Górach Świętokrzyskich

warsztaty JS 0302
fot. JS 0302 Lublin

Oddziały zwiadowcze są niezwykle istotne na współczesnym polu walki. Są oczami dowódcy, obserwują poczynania przeciwnika i działają na jego tyłach. W oparciu o ich informacje koordynuje się natarcie wojsk własnych, naloty sił powietrznych czy ostrzał artyleryjski.

Szkolenie a rzeczywistość

warsztaty JS 0302
fot. JS 0302 Lublin

Zwiad wymaga nie lada zdolności. Należy być cierpliwym i uważnym obserwatorem, posiadać odpowiednie umiejętności maskowania się i być w dobrej kondycji.

warsztaty JS 0302
fot. JS 0302 Lublin

Umiejętności te ćwiczyli Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 0302 Lublin  na Warsztatach Rozpoznawczych w Górach Świętokrzyskich. Kurs trwał 36 godzin, a w jego trakcie uczestnicy musieli jak najszybciej dotrzeć na szczyt góry Witosławskiej, rozbić obóz i przygotować miejsce na ognisko.

Następnie, uczyli się podstaw teoretycznych, do których należą:

  • nawigacja
  • topografia
  • meldunki niezbędne dla tematyki rozpoznania. 
warsztaty JS 0302
fot. JS 0302 Lublin

Kolejnym zadaniem uczestników szkolenia było skryte poruszanie się do wyznaczonych wcześniej punktów i prowadzenie obserwacji za pomocą specjalistycznego sprzętu.

W ostatnim dniu kursu przeprowadzono zaawansowane zajęcia z maskowania. Przy użyciu naturalnych materiałów i własnego wyposażenia, Strzelcy musieli „zniknąć” z oczu instruktorów.

warsztaty JS 0302
fot. JS 0302 Lublin

Jednostka Strzelecka nr 0302 w Lublinie

Jest organizacją proobronną działającą na terenie Lubelszczyzny. Należy do Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Działa ona na rzecz wzmacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej przez przygotowywanie członków do służby wojskowej, ćwiczenia z zakresu taktyki oraz survivalu i podnoszenia poziomu sprawności fizycznej.

Bądź odważny i zgłoś się do nas.
Wyjdź z domu – zostań Strzelcem!

Dołącz do nas:
Jednostka Strzelecka 0302 Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.