Warsztaty: „Jak uczyć śpiewu lepiej?” – techniki wokalne, oddech w śpiewie oraz techniki opanowania stresu na scenie

grafika Warsztaty dla instruktorów
fot. Materiał organizatora

Warsztaty przeznaczone dla instruktorów wokalnych oraz osób działających w amatorskim ruchu artystycznym powyżej 18 r.ż.

Warsztaty „Jak uczyć śpiewu lepiej?”

Warsztaty mają na celu doskonalenie umiejętności trenerskich wśród instruktorów śpiewu, pogłębianie wiedzy z metodyki nauczania śpiewu, a także ma na celu stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i możliwości analizy problemów własnych uczniów.

Warsztaty służą pogłębianiu wiedzy teoretycznej oraz rozwijaniu umiejętności praktycznych w prowadzeniu zajęć wokalnych.

Tematyka warsztatów przedstawia się następująco:

  • techniki wokalne, rezonacja dźwięku, sposoby wzmacniania głosu
  • techniki oddechowe w śpiewie, rola oddechu w śpiewie: prawidłowy tor oddechowy, oddech nieprawidłowy, appoggio
  • zaburzenia oddychania i ich wpływ na głos, podstawy metody Butejki
  • praca z emocjami i blokadami wśród wokalistów, skuteczne sposoby opanowania tremy na scenie
  • najczęstsze problemy trenera głosu, diagnoza wokalna, jak prowadzić lekcje śpiewu, jak dobierać repertuar, jak rozpoznawać choroby aparatu głosu, podstawy rehabilitacji zaburzeń głosu

Prowadząca Joanna Mania

Trener wokalny, specjalista w dziedzinie emisji, higieny i rehabilitacji zaburzeń głosu, trener oddechu, Międzynarodowy Instruktor Buteyko Clinic (techniki oddechowe Butejki), hipnoterapeuta.

Absolwentka wokalistyki rozrywkowej w Thames Valley University w Londynie (obecnie University of West London), Vocal-Tech w Londynie (obecnie BIMM) oraz wokalistyki rozrywkowej UMCS w Lublinie.

Ukończyła również jedyne w Polsce specjalistyczne studia rehabilitacji zaburzeń głosu. Wiedzę z zakresu emisji głosu pogłębiałam u takich specjalistów i wokalistów jak Kim Chandler, Ruth Lynch, Julie Lindell, Sam Brown, Bazil Meade, London Community Gospel Choir.

Jest zwolenniczką techniki CVT (autorstwa Cathrine Sadolin), z którą zapoznała się bezpośrednio podczas kursu w Complete Vocal Institute w Danii.

Pracą trenerską w zakresie nauczania śpiewu zajmuje się od ponad 17 lat. Ogromną wagę przykłada do pracy z emocjami, tremą na scenie, lękiem przed krytyką i poczuciem wartości. Dlatego również posiada kwalifikacje w dziedzinie pracy z psychiką i podświadomością. Jest doświadczonym hipnoterapeutą zrzeszonym w The National federation of Neurolinguistic Programming z siedzibą w USA.

Ukończyła kursy hipnozy klinicznej, regresji hipnotycznej i wiele innych. Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami żywienia i odchudzaniem, a także stresem i tremą sceniczną wśród mówców i artystów.
Aktualnie kończy studia na kierunku psychologii klinicznej oraz psychoterapii.

Zapisy przez formularz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.