Wandal bez powodu uszkodził zaparkowane auta. Był poszukiwany listem gończym

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który zniszczył dwa zaparkowane auta przy ul. Kunickiego w Lublinie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godz. 1 w nocy na ul. Kunickiego w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane auta.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku niszczenia pojazdów marki seat i peugeot. Mężczyzna płytą chodnikową rzucał w szyby zaparkowanych aut. Policjanci zatrzymali agresora, który był pod znacznym działaniem alkoholu.

Sprawcą okazał się 29-latek z Lublina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma podstawami prawnymi, m.in. listem gończym za rozbój. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Poszkodowani oszacował starty na kwotę 2 tys. zł.

Teraz 29-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku popełnienia tego czynu w warunkach recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Lublina został doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary ponad 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.