Walka ze smogiem w Lublinie. Miasto zabezpiecza kolejne pieniądze na wymianę pieców

Walka ze smogiem w Lublinie. Miasto zabezpiecza kolejne pieniądze na wymianę pieców
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do 50% dofinansowania mogą liczyć lublinianie, którzy zdecydują się na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Ratusz przedłużył termin przyjmowania wniosków do programu PONE.

Prezydent w projekcie budżetu na 2020 rok zagwarantował kolejny milion złotych na walkę ze smogiem w ramach programu PONE. Program Ograniczania Niskiej Emisji obejmuje dofinansowanie do 50% kosztów działań polegających na zmianie systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny, czyli podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż ogrzewania gazowego, elektrycznego bądź olejowego, pompy ciepła lub systemu hybrydowego.

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, ale także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają umowę najmu lokalu i którzy uzyskają zgodę ZNK na przeprowadzenie zmiany instalacji grzewczej.

Od 2013 r. w ramach programu walki ze smogiem Lublin przeznaczył ok. 3 mln zł na likwidację ponad 500 pieców i kotłów. Stałe kontrole w ramach Eko Patrolu prowadzi straż miejska. Od początku 2019 r. strażnicy przeprowadzili ponad 700 kontroli w zakresie spalania w piecach niedozwolonych substancji.

Nadal trwa nabór wniosków. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

Czytaj także: Czym mieszkańcy Lublina palą w piecach? Strażnicy miejscy pukają do drzwi mieszkań

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.