Walka o wolny Internet. Przyjdź w sobotę na protest przeciwko ACTA 2

Lublin. Studenci wyjdą na ulice. Ogólnopolski protest studentów
Zdjęcie ilustracyjnie | fot. shutterstock

Cenzura internetu jest bliżej niż mogłoby się to wydawać. 8 września odbędzie się druga edycja protestu przeciwko nowej dyrektywie UE o prawie autorskim na rynku cyfrowym.

W Lublinie 8 września o godzinie 18:00 ponownie odbędzie się protest #stopACTA2, skierowany przeciwko szkodliwym przepisom niesławnej „Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”(w uproszczeniu „ACTA2”).

Uczestnicy będą protestować przeciwko art.11 i art.13 dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym, które, jak piszą w oświadczeniu, oznaczają cenzurę internetu przez tzw. maszyny cenzurujące posty na wszystkich portalach.

+ Artykułu 11, związanym z wprowadzeniem obowiązkowej opłaty za dzieleniem się materiałami w sieci, mogącym doprowadzić do zahamowania przepływu informacji, pozbycia się małych wydawców oraz ograniczenie linkowania do stron.

+ Artykułu 13, dotyczący właścicieli platform Internetowych, którzy będą musieli zapewnić, że treści występujące na ich stronach są legalne. W przypadku treści użytkowników wielkich platform typu Facebook, Google, Onet itd. Będą one musiały być obowiązkowo monitorowane. Uderza to w swobodę wymiany informacji, prawa do prywatności czy wolności wypowiedzi w Internecie.

– Wobec naszych protestów padło wiele nieuzasadnionych pomówień, między innymi o to, że działamy na zlecenie wielkich korporacji chcących uniknąć opłat dla artystów z których czerpią zyski. Jeśli ktoś z Was ma jakieś wątpliwości proszę je zgłaszać, na stronę StopACTA2.Lublin, a je wyjaśnimy – mówi Filip Zajączkowski, organizator protestu #stopACTA2 w Lublinie.

12 września w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie za wyborem projektu dyrektywy. #stopACTA2 walczy o to, aby w dyrektywie nie znalazły się zapisy pozwalające na cenzurę internetu.

Protest przeciwko cenzurze internetu w Lublinie

Walka o Internet, jaki znamy, rozgrywa się właśnie teraz, dlatego w całej Polsce odbędą się protesty dotyczące wolnego Internetu. Protesty przeciw ACTA 2 odbędą się 7 i 8 września w całej Polsce. Lublinianie spotkają się na przed Pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim o godz. 18.00.

– Poszukiwane są osoby chętne do pomocy w organizacji wydarzenia. Poszukiwana pomoc w uzyskaniu nagłośnienia na proteście. Na proteście miło widziane są wszystkie partie polityczne, postaramy się dać wypowiedzieć każdej stronie, która będzie do tego chętna – dodaje Zajączkowski.

To już kolejne takie zgromadzenie w ostatnich miesiącach. Podobne miało miejsce pod koniec czerwca w Lublinie.

Link do wydarzenia – TUTAJ. Więcej szczegółów na stronie art13.eu

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Tak jest! I bardzo dobrze UE!
  Jestem za wprowadzeniem ACTA 2, bo za dużo ludzi dziś głupieje i w dużym stopniu internet jest syfem przez ludzi, po tym co wrzucają do sieci oraz chodzący bez przerwy wgapieni na ulicach w smartfony (choroba i naług!). Nie mówiąc już o tych co są zaślepieni i nawiedzeni np w: facebooka, twittera czy instagram i wrzucają różne pierdoły.
  Przydały by się ostre ograniczenia w sieci dla ludzi. Może wtedy nauczyli by sję mieć rozum w głowie zamiast sieczki.
  Nie nawal tym razem UE ani nie daj złamać przez protestujących. Trzymam kciuki za wprowadzenie ACTA 2!!!

 2. Fido 8 września 2018 o 02:52

  jak potrzebujesz takiego rezimu to wypiertalaj do ruskich!
  to jest polska a konstytucja pozwala na wyrazanie swojego zdania. skoro jestes za tym. to w prezencie podaruje ci kaganiec zeby zamkną twoj zakuty ryj!