Stop cenzurze internetu! W piątek protest w Lublinie przeciwko ACTA 2

Lublin. Studenci wyjdą na ulice. Ogólnopolski protest studentów
Zdjęcie ilustracyjnie | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Już 29 czerwca odbędzie się lubelska edycja protestu przeciwko nowej dyrektywie UE o prawie autorskim na rynku cyfrowym. To może być koniec internetu, jaki znamy.

20 czerwca Komisja Europejska zagłosowała za artykułami 11 i 13, które wprowadzają podatek od linków i zobowiązują właścicieli portali internetowych do autocenzury. To może być koniec internetu, jaki znamy – twierdzą internauci.

– Artykułu 11, związanym z wprowadzeniem obowiązkowej opłaty za dzieleniem się materiałami w sieci, mogącym doprowadzić do zahamowania przepływu informacji, pozbycia się małych wydawców oraz ograniczenie linkowania do stron.

– Artykułu 13, dotyczący właścicieli platform Internetowych, którzy będą musieli zapewnić, że treści występujące na ich stronach są legalne. W przypadku treści użytkowników wielkich platform typu Facebook, Google, Onet itd. Będą one musiały być obowiązkowo monitorowane. Uderza to w swobodę wymiany informacji, prawa do prywatności czy wolności wypowiedzi w Internecie.

Protest przeciwko cenzurze internetu w Lublinie

Walka o Internet, jaki znamy, rozgrywa się właśnie teraz, dlatego w całej Polsce odbędą się protesty dotyczące wolnego Internetu. Protesty przeciw nowemu projektowi Komisji Europejskiej odbędą się 29 czerwca w całej Polsce. Lublinianie spotkają się na terenie Starego Miasta, przy ul. Rynek 12 o godz. 18.

Link do wydarzenia – TUTAJ. Więcej szczegółów na stronie art13.euKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Trochę zbyt późno rozpoczęły się te protesty, ale dobrze że w ogóle ktoś się tym zainteresował i w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno.