W woj. lubelskim aż 60 osób nie zastosowało się do kwarantanny domowej

radiowóz policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lubelscy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń. Od początku kontroli aż w 60 przypadkach nie zastano domowników.

Każdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewody.

W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do postanowień decyzji. Jednak zdarzają się również przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, które opuściły miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

„Łącznie funkcjonariusze na terenie woj. lubelskiego ustalili 60 przypadków niestosowania się do decyzji o kwarantannie domowej. Tylko wczoraj, takich przypadków odnotowaliśmy kilka. Tłumaczenia o wyjściu na zakupy do sklepu, czy placówki bankowej nie stanowią żadnej taryfy ulgowej” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, będą wyciągnięte konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę nawet 5 tys. zł.

Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł. Czytaj dalej…

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Od razu 5tyś kary i by się nauczyli żeby siedzieć w domu, a nie oni będą chodzić i zarażać innych zdrowych ludzi.

  2. To, że są na kwarantannie nie oznacza od razu, że są chorzy.
    Nie zmienia to faktu, że powinni się powstrzymać od opuszczania domu.

  3. Kwarantanna jest po to żeby zdiagnozować ewentualnego nosiciela. I bądźmy szczerzy 14 dni cholerna każdy przesiedzi w domu. Przy sprawdzeniu braku kwarantanny powinni od razu karać 3000zl. A nie może im grozić kara pieniężna, a jeśli będzie powtórka złamania kwarantanny do zakładu zamkniętego delikwenta. Jeśli nie będziemy siedzieć w domu to będziemy mieli jak we Włoszech