W Wirydarzu wystąpią dwie grupy żonglujące gatunkami szeroko pojętej muzycznej alternatywy.

Naczynia Oranżada
Naczynia Oranżada | materiały organizatora

Jednego wieczora usłyszymy Naczynia — grupę, która bardzo rzadko występuje na żywo oraz jeden z najbardziej twórczych polskich zespołów undergroundowych — Oranżadę.

Niepowtarzalny wieczór dźwięków: Naczynia i Oranżada w Wirydarzu CK

Naczynia to mieszanka alternatywnego rocka z wpływami psychodelii, jazzu i muzyki ilustracyjnej. W swojej twórczości inspirują się również kinem. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z filmu Jima Jarmusha „Noc na Ziemi”.

Ponadto muzycy stworzyli nowe instrumentacje do sztandarowych, polskich filmów animowanych „Dom” W. Borowczyka i J. Lenicy z 1958 r., „Labirynt” J. Lenicy z roku 1962, „Był sobie raz…” z 1957 r. w reżyserii W. Borowczyka i J. Lenicy, jak również „Nowy Janko Muzykant” z 1960 r. w reżyserii J. Lenicy, które wykonuje na żywo podczas projekcji. Podczas koncertu w Lublinie grupa zabierze publiczność w muzyczną podróż w nieznane. 

Z kolei Oranżada to grupa, która skrupulatnie przez blisko 25 lat budowała własne brzmienie, czego wynikiem jest połączenie eksperymentalnego kraut rocka z pokrewieństwami wielu innych gatunków muzyki awangardowej i alternatywnej. Obecni na scenie od 25 lat wydali 5 albumów, mają na sowim koncie również nagrania do słuchowisk i filmów. 

Zjawiskowe połączenie dźwięków i obrazów: Radek Bułtowicz w kreacji wizualnej

Podczas koncertu w Wirydarzu warstwa muzyczna będzie wzbogacona również wizualną, za co odpowiada Radek /eRBu/ Bułtowicz. Artysta używa płynów w wizualizacjach – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość 'zfalowania’ ekranu i całej przestrzeni. Wymienione ornamenty tła wraz z wrażeniem animacji poklatkowej realizuje za pomocą urządzeń analogowych. 

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Naczynia / Oranżada
Wirydarz CK 
Sobota, 27 maja, godz. 20:00

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.