W weekend zamkną rondo przy Leclercu. Będą poprawiać nawierzchnię [objazdy]

DSC05926
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W sobotę i niedzielę drogowcy będą układać nowy asfalt na rondzie Nauczycieli Tajnego Nauczania. W związku z tym kierowcy jak i pojazdy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

 

W weekend (21 i 22 października) kontynuowane będą roboty drogowe na rondzie Nauczycieli Tajnego Nauczania, gdzie zbiegają się ul. Zana, Bohaterów Monte Cassino i Wileńska.

 

– Prace obejmą wymianę nawierzchni na wlotach ul. Zana. W związku z tym w sobotę i niedzielę wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu – informuje Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

 

W sobotę, w czasie usuwania starej nawierzchni, wlot ul. Zana od strony al. Kraśnickiej zostanie zawężony od wysokości ul. Krasińskiego. Zarówno wjazd na rondo jak i zjazd z ronda będzie możliwy tylko jednym pasem ruchu właściwej jezdni. Natomiast w niedzielę, podczas układania nowego asfaltu, oba wloty ul. Zana na rondo zostaną zamknięte.

 

W związku z tym na rondo można będzie wjechać tylko z ul. Wileńskiej i zjechać w Zana w kierunku ul. Filaretów lub zawrócić na ul. Wileńską. Natomiast zjazd z ronda w stronę ul. Bohaterów Monte Cassino będzie możliwy tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej i mieszkańców ulic Leonarda, Skrzetuskiego oraz Pana Wołodyjowskiego. W weekend sygnalizacja świetlna na rondzie zostanie wyłączona.

 

Podobne prace drogowcy mają wykonać na ul. Wileńskiej w weekend 28-29 października. – Te terminy mogą ulec zmianie w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających ich przeprowadzenie – zaznacza Kieliszek.

 

Komunikacja miejska na objazdy

* Linia nr 10: … – al. Kraśnicka – Głęboka – Sowińskiego – …

* Linia nr 37: … – Filaretów – Zana – Wileńska – Głęboka – al. Kraśnicka – …

* Linia nr 39: … – Filaretów – Zana – Wileńska – Głęboka – al. Kraśnicka – Wojciechowska – …

* Linia nr 42: … – Filaretów – Zana – Wileńska – Głęboka – al. Kraśnicka – …

* Linia nr 54: … – Armii Krajowej – Bohaterów M. Cassino – al. Kraśnicka – Wojciechowska – …

* Linia nr 57: … – Armii Krajowej – Bohaterów M. Cassino – al. Kraśnicka – Al. Racławickie – …

* Linia nr 78 w kierunku Zana ZUS zmiana przystanku końcowego na Morwowa – Helenów 01: … – al. Kraśnicka – Wojciechowska – Morwowa, w kierunku Zemborzyce – kościół – zmiana przystanku początkowego na Morwowa  – Helenów 01: – Morwowa –Nałęczowska – al. Kraśnicka – …

* Linia nr 155: Zana ZUS – Zana – Wileńska – Głęboka – al. Kraśnickie – Al. Racławickie – …

* Linia nr 158: Zana ZUS – Zana – Wileńska – Głęboka – al. Kraśnickie – Al. Racławickie – …

* Linia nr 161: al. Kraśnicka – Głęboka – Wileńska – Zana – …

* Linia nr N2: … – Głęboka – al. Kraśnicka – Orkana – …

Linia N2 będzie jeździła objazdem z soboty na niedzielę i niedzieli na poniedziałek. Jeśli prace skończą się wcześniej to w noc z niedzieli na poniedziałek linia N2 pojedzie przez ul. Wileńską i Zana.

W czasie objazdów uruchomiony będzie tymczasowy przystanek Nałęczowska 04, zlokalizowany na ul. Głębokiej, za skrzyżowaniem z al. Kraśnicką. Będą na nim stawały autobusy i trolejbusy linii: 10, 37, 39, 42, 155, 158, 161 i N2.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.