W weekend pogoda będzie już jesienna, dość deszczowa i wietrzna. Wichura może łamać drzewa i zrywać dachy!

Mężczyzna przycinający piłą powalone drzewo po wichurze
Złamane drzewo podczas wichury | fot. Adobe Stock

W najbliższy weekend 6-8 października pogodę w Polsce będzie kształtował niż z układem frontów, który znad południowej Skandynawii przemieści się dynamicznie nad zachodnią Rosję. Aura będzie już jesienna, dość deszczowa i wietrzna. Wiatr, szczególnie w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę, może być groźny w wielu regionach kraju.

Pogoda w piątek, 6 października

Od zachodu nasuwać się będzie płytka zatoka niżu znad południowej Norwegii. Na północy kraju zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Pogoda w województwie lubelskim

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie wieczorem umiarkowane, później stopniowo wzrastające od zachodu do dużego. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany wzmagający się nad ranem do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda w sobotę, 7 października

Polska będzie w zasięgu niżu, który znad Estonii przemieści się nad zachodnią Rosję. Z północnego zachodu w głąb kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napłynie powietrze polarne morskie, za frontem chłodniejsze. Ciśnienie powoli będzie rosnąć.

Pogoda w województwie lubelskim

W dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, pod wieczór słabnący, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, nad ranem na północy większe przejaśnienia. Zwłaszcza na południu przelotne opady deszczu. Suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, później przeważnie umiarkowany, północno-zachodni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierza wydać dla całego obszaru województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Pogoda w niedzielę, 8 października

Polska znajdzie się na skraju rozległego niżu znad zachodniej Rosji, a od zachodu będzie stopniowo rozbudowywać się wyż znad Morza Północnego. Będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Pogoda w województwie lubelskim

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.