W weekend 19 kierowców straciło prawo jazdy, a 680 otrzymało mandaty karne

Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki mają za sobą pracowity weekend. Zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości i wystawili 680 mandatów karnych za ujawnione wykroczenia.

Policjanci podczas weekendowych działań szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz przekroczeń obowiązujących przepisów. Łącznie od piątku do niedzieli skontrolowali ponad 700 uczestników ruchu drogowego i ujawnili 680 wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz 12 kierowców pod wpływem alkoholu. W piątek kontrole prowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W działaniach aktywnie uczestniczyli policjanci z grupy „Speed”.

Policjanci przypominają, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.