W tym roku czeka nas biletowa rewolucja. Radni zgodzili się na zmiany

biletomat ztm bilet mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od jesieni pasażerów komunikacji miejskiej w Lublinie czeka rewolucja biletowa. Radni zgodzili się na zmiany przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Co się zmieni od października?

Ile przejedziesz, tyle zapłacisz

Na dzisiejszej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie nowej taryfy biletowej, która wejdzie w życie wraz z wdrożeniem nowego Systemu Biletu Elektronicznego Karty Aglomeracyjnej Lubika.

Już jesienią pasażerowie skorzystają z nowoczesnych rozwiązań, jak zakup biletu okresowego na dowolną liczbę dni, opłatę za liczbę przejechanych przystanków czy wirtualna portmonetka.

„Zmiana pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych, niedostępnych dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązań i metod płatności” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Aplikacja mobilna Lubika na telefony pozwoli na zakup biletu okresowego na dowolną liczbę dni – do tej pory nie było takiej opcji (obecnie bilety okresowe wyłącznie na 30, 90 i 150 dni).

Jeżeli pasażerowi nie jest potrzebny bilet na cały miesiąc, będzie mógł kupić go na dowolną, określoną przez siebie liczbę dni np. na 13 dni (dostępny będzie kalkulator ceny biletu okresowego na zadaną liczbę dni). Jednocześnie bilet ten będzie tańszy niż przejazd na biletach jednorazowych.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> Ile przystanków przejedziesz, za tyle zapłacisz. Biletowa rewolucja jeszcze w tym roku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.