W trakcie kwarantanny pojechali kupić auto. Teraz muszą zapłacić 10 tys. zł kary!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku policji i wydał wyrok skazujący młode małżeństwo, które wbrew obowiązującym przepisom opuściło miejsce kwarantanny.

W minioną niedzielę kilka minut po godz. 12 funkcjonariusze radzyńskiej policji pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat, aby sprawdzić czy przebywające tam młode małżeństwo objęte kwarantanną stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że kontrolowanych nie ma w mieszkaniu. Mundurowi skontaktowali się z nimi telefonicznie. W trakcie rozmowy uzyskali informację, że są na spacerze w lesie około 3 km od miejsca odbywania kwarantanny i pod wskazany adres dotrą za godzinę.

Funkcjonariusze po upływie tego czasu ponownie pojechali pod wskazany adres, lecz tym razem również nikogo nie zastali. Jak ustalili policjanci 28-latek i 23-latka nie przebywali na spacerze. Powodem opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny był wyjazd do Siedlec po zakup auta wraz z bratem 28-latka.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie młodych ludzi do sądu. Dziś Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku policji i wydał wyrok skazujący młode małżeństwo na karę w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkowo sąd zasądził na rzecz Skarbu Państwa kwotę 500 zł tytułem opłat i kwotę po 70 zł od każdej osoby tytułem zwrotu wydatków postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.