W trakcie kwarantanny pojechali kupić auto. Teraz muszą zapłacić 10 tys. zł kary!

samochód kierownica kierowca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku policji i wydał wyrok skazujący młode małżeństwo, które wbrew obowiązującym przepisom opuściło miejsce kwarantanny.

W minioną niedzielę kilka minut po godz. 12 funkcjonariusze radzyńskiej policji pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat, aby sprawdzić czy przebywające tam młode małżeństwo objęte kwarantanną stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że kontrolowanych nie ma w mieszkaniu. Mundurowi skontaktowali się z nimi telefonicznie. W trakcie rozmowy uzyskali informację, że są na spacerze w lesie około 3 km od miejsca odbywania kwarantanny i pod wskazany adres dotrą za godzinę.

Funkcjonariusze po upływie tego czasu ponownie pojechali pod wskazany adres, lecz tym razem również nikogo nie zastali. Jak ustalili policjanci 28-latek i 23-latka nie przebywali na spacerze. Powodem opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny był wyjazd do Siedlec po zakup auta wraz z bratem 28-latka.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie młodych ludzi do sądu. Dziś Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku policji i wydał wyrok skazujący młode małżeństwo na karę w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkowo sąd zasądził na rzecz Skarbu Państwa kwotę 500 zł tytułem opłat i kwotę po 70 zł od każdej osoby tytułem zwrotu wydatków postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.