W środę w całym kraju protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet „Ani Jednej Więcej”. Również w Lublinie

Protest Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Lublinie
Protest Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Lublinie | materiały organizatora

Środowe protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet to odpowiedź na śmierć Doroty, która zmarła w piątym miesiącu ciąży 24 maja w szpitalu w Nowym Targu. Protesty odbędą się w co najmniej 40 miastach, w tym w Lublinie.

Manifestacja „Ani Jednej Więcej. Przestańcie nas zabijać” w Lublinie

Protest rozpocznie się o godz. 18:00 na placu Łokietka przed Ratuszem. Jego organizatorami są Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin, Manifa Lublin, Młodzi .Nowocześni Lubelskie, Młoda Lewica – Lubelskie i KOD Region Lubelski.

Manifestacja będzie miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec tragedii spowodowanych przez zaostrzenie prawa aborcyjnego. Zgromadzeni przypomną o wszystkich kobietach, które zmarły ze względu na lęk lub poglądy lekarzy.

„W polskich szpitalach umierają kolejne kobiety, którym lekarze odmawiają legalnej aborcji z przesłanki ratowania zdrowia i życia. PiS, który dał środowisku medycznemu zielone światło na torturowanie kobiet, zaciera ręce. A my po raz kolejny wychodzimy na ulice. W środę protestujemy w całej Polsce” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Szpital im. Jana Pawła II z Nowego Targu w wydanym oświadczeniu dementuje informacje m.in. o tym, że jedynym zaleceniem lekarskim dla pacjentki było leżenie z nogami w górze i o tym, że nie reagowano na pogarszający się stan zdrowia pacjentki. Dementuje też informacje, że pacjentka chciała przerwania ciąży z powodu obawy o swoje życie, a personel odmówił jej wykonania zabiegu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.