W sobotę ulicami Lublina przejdzie Marsz o Wolność. Antycovidowcy żądają zakończenia „plandemii”

Lublin. Studenci wyjdą na ulice. Ogólnopolski protest studentów
Zdjęcie ilustracyjnie | fot. shutterstock

Żądamy zakończenia plandemii! – nawołują organizatorzy Marszu o Wolność, jaki w sobotę, 10 października ma przejść przez Lublin. Protestujący o godzinie 15 zbiorą się na pl. Zamkowym.

„Powołując się na polskich profesorów i lekarzy – dr Zbigniewa Martykę, prof. dr hab. n. med. Ryszarda Rutkowskiego, lek. Pawła Basiukiewicza i innych, powołując się na epidemiologów i naukowców z całego świata, którzy poparli deklarację z Great Barinngton – żądamy zaniechania wszelkich testów, izolacji i kwarantanny” – czytamy w opisie wydarzenia.

Marsz o Wolność Lublin

Sobotni marsz jest zapowiedzią ogólnopolskiego „Marszu o Wolność”, jaki ma odbyć się w Warszawie 24 października. Miasto potwierdza, że lubelska demonstracja antycovidowców została zgłoszona.

Uczestnicy Marszu o Wolność Lublin mają zebrać się o godz. 15 na Placu Zamkowym. O godz. 16 planowane jest przejście uczestników protestu ulicami Lublina: Plac Zamkowy – Al. Tysiąclecia – Al. Solidarności – ul. Dolna 3 Maja – ul. 3 Maja – Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście (deptak) – Plac Łokietka.

Przypomnijmy, że od soboty, decyzją resortu zdrowia, w całej Polsce obowiązuje żółta strefa. Jak jednak tłumaczy Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP i inicjatorka akcji antycovidowych, marsze odbędą się mimo wprowadzonych restrykcji.

CZYTAJ TAKŻE: Od soboty Lublin w żółtej strefie. Nowe ograniczenia dla mieszkańców

„Marsz o Wolność to kontynuacja wielotysięcznych protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii, a zwłaszcza 6 czerwca (Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień), 10 lipca, 16 sierpnia i 12 września 2020 r. Są to protesty ponad podziałami światopoglądowymi i politycznymi różnych środowisk i organizacji, które upominają się o podstawowe prawa i wolności” – wyjaśnia Justyna Socha, organizatorka protestu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mówią „Wyłącz telewizor włącz myślenie”, po czym odpalają komputery i czytają teorie spiskowe x’D

  2. Bardzo wielu znanych światowych i polskich epidemiologów mówi, że pandemii nie ma np. prof.n.med. R.Rutkowski, prof.n.med. R.Chazan, Prof.n.med.Flisak Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów, dr Martynka itp. Warto posłuchać co mówią. Zauważcie, że nie ma w TV debaty z lekarzami. W kółko pokazują tych samych pięciu. I nie ma opcji, aby inny głos dotarł do mediów. Ci lekarze piszą listy do rządu i stają w obronie pacjentów. Zasługują na to by ich wysłuchać!