W sobotę środowiska narodowe organizują spacer przeciw LGBT „Lublin miastem bez dziwaków”

DSC0112

W sobotę na Placu Zamkowym w tym samym czasie odbędą się dwie manifestacje. Jedna jest organizowana przez Narodowy Lublin, zaś druga to kontrmanifestacja środowisk lewicowych.

Jako pierwsze swoją manifestację zapowiedziały środowiska narodowe. Manifestację pod hasłem „Lublin miastem bez dziwaków” organizuje Narodowy Lublin. W wydarzeniu swoją obecność zapowiedziały również inne skrajnie prawicowe organizacje. Manifestacja ma przebrać formę spaceru, który przejdzie ulicami Lublina. Uczestnicy manifestacji mają spotkać się w sobotę 22 sierpnia o godz. 18.30 na Placu Zamkowym.

„Spod Zamku Lubelskiego, miejscak gdzie po wojnie mordowani byli przez czerwonych oprawców nasi bohaterowie, wyruszymy na „spacer” ulicami naszego ukochanego miasta, aby pokazać całej Polsce, że „Kozi Gród” to ostoja tradycji i kultury chrześcijańskiej” – piszą organizatorzy spaceru „Lublin miastem bez dziwaków”, Narodowy Lublin.

W kontrze do powyższego wydarzenia w tym samym miejscu, lecz o 30 minut wcześniej, kontrmanifestację „Lublin przeciw faszystom!” zapowiedziały środowiska lewicowe: Przedwiośnie w Lubelskiem, Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubelskie oraz Czerwona Młodzież – Lublin. Tę zaplanowano na godz. 18 na moście przy Zamku Lubelskim.

„Niedawno w Internecie pojawiły się informacje, że środowiska nacjonalistyczne planują zgromadzenie określane jako „spacerek”, które ma odbyć się już dziś! Nie możemy milczeć, gdy faszyzm podnosi swój brunatny łeb. Spotkajmy się więc i pokażmy, że Lublin jest Nasz i Wasz, że każdy ma prawo tu mieszkać, czuć się dobrze i bezpiecznie. Weźcie ze sobą tęczowe flagi, maseczki, symbole antyfaszystowskie, flagi narodowe, europejskie i inne, które nie stoją w sprzeczności z celem zgromadzenia. Banery partyjne – niewielkie i symboliczne” – czytamy w opisie wydarzenia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.