W Lublinie w sobotę odbędzie się tęczowy protest „Lublin przeciw faszystom!”

tęczowa flaga lgbt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand

Przedwiośnie w Lubelskiem, Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubelskie oraz Czerwona Młodzież – Lublin organizują protest pod hasłem ,,Lublin przeciw faszystom!”, który odbędzie się w sobotę na moście przy Zamku Lubelskim.

„Jako lewicowe organizacje młodzieżowe nie zgadzamy się na rosnący udział grup nacjonalistycznych w przestrzeni publicznej. Historia uczy nas, do czego prowadzi szerzenie nienawiści wobec jakichkolwiek mniejszości w społeczeństwie. Zamiast tego proponujemy zupełnie inną wizję państwa – państwa przyjaznego, otwartego, które dba o wszystkie obywatelki i obywateli, nie spycha nikogo na margines” – mówi Arkadiusz Grunwald, członek zespołu programowego Przedwiośnia.

„Niedawno w Internecie pojawiły się informacje, że środowiska nacjonalistyczne planują zgromadzenie określane jako „spacerek”, które ma odbyć się już dziś! Nie możemy milczeć, gdy faszyzm podnosi swój brunatny łeb. Spotkajmy się więc i pokażmy, że Lublin jest Nasz i Wasz, że każdy ma prawo tu mieszkać, czuć się dobrze i bezpiecznie. Weźcie ze sobą tęczowe flagi, maseczki, symbole antyfaszystowskie, flagi narodowe, europejskie i inne, które nie stoją w sprzeczności z celem zgromadzenia. Banery partyjne – niewielkie i symboliczne” – czytamy w opisie wydarzenia.

Protest „Lublin przeciwko faszystom!” odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godz. 18:00 na moście przy Zamku Lubelskim. – „Nasze zgromadzenie jest legalnie zarejestrowane, zatem przysługuje nam ochrona policji. Będzie bezpiecznie” – dodaje Arkadiusz Grunwald.

Czytaj także: W sobotę środowiska narodowe organizują spacer przeciw LGBT „Lublin miastem bez dziwaków”

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Każdy komunista nazywa wszystkich swoich przeciwników faszystami. Precz z czerwono tęczową komuną.

  2. 5 minut przymykania oczu przeez psy i was k.. nie MA!!!!!!!!!!!!!!!!BRUDNE KOMUCHY!!