W sierpniu z Lublina wyruszy 46. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wierni w tym roku zapłacą więcej za wpisowe

Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2023
Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2023 | fot. Dominik Wąsik

Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę rozpocznie się 3 sierpnia mszą w Archikatedrze Lubelskiej. Około 320 km z Lublina do Częstochowy pielgrzymi pokonają w dwanaście dni. W tym roku wpisowe na pielgrzymkę o 10 zł droższe.

Ruszyły przygotowania do 46. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Jak co roku wyjście pielgrzymów z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8:30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wędrówka potrwa łącznie 12 dni. Do Częstochowy pątnicy dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymi mają do przejścia około 320 kilometrów.

Zapisy na 46. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę w parafiach do 28 lipca. Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10-17. Nowością w tym roku będzie możliwość zapisów na pielgrzymkę przez internet za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymka.lublin.pl/zapisz-sie/.

Udział w pielgrzymce kosztuje 100 zł (90 zł kosztowało w ubiegłym roku). Opłata uwzględnia między innymi transport bagaży, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NNW. Jak co roku przewidziane są zniżki dla rodzin:

  • 2 osoby z rodziny wpisowe – 170 zł
  • 3 osoby i więcej wpisowe – 250 zł.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, kontynuujemy wariant pielgrzymowania pod hasłem 'Ile możesz’. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy” – informuje organizatorzy 46. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Opcja pielgrzymowania 'Ile możesz’ będzie droższa, jednak na ten moment cena tego pakietu nie jest znana, bo zapisy w tym przypadku będą przyjmowane tylko internetowo. W ubiegłym roku ta opcja kosztowała o 10 zł więcej od zwykłego udziału.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.