W pożarze domu stracili wszystko. Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Zadworza

Pożar domu w Zadworzu | fot. nadesłane

W krótkim czasie stracili cały swój dorobek życia – ogień całkowicie zniszczył ich dom. Rodzina z Zadworza potrzebuje pieniędzy i materiałów budowlanych do odbudowy domu.

Do pożaru doszło 18 czerwca, około godz. 12 w miejscowości Zadworze, w gminie Urzędów. Zapalił się tam dom czteroosobowej rodziny, której na szczęście nie było na miejscu. Ogień pochłoną wszystko od wyposażenia, po ubrania, dokumenty, leki i dokumentację medyczną.

Małżeństwo i ich synowie w wieku 13 i 20 lat zostali z tym co w chwili zdarzenia mieli przy sobie. Wielką solidarność i pomoc okazali mieszkańcy wsi Zadworze i innych okolicznych miejscowości organizując zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy jak żywność czy ubrania.

Pierwsze dni po pożarze rodzina spędziła u rodziny. Obecnie samorząd Gminy Urzędów przygotował dla nich lokal zastępczy. Do domu już nie wrócą. Budynek nadaje się tylko i wyłącznie do rozbiórki. Wiąże się to z dużymi kosztami. Część pokryje polisa ubezpieczeniowa, na resztę rodziny nie stać.

– Chciałbym zwrócić się z apelem o pomoc do ludzi dobrej woli. Oprócz wsparcia finansowego potrzebne będą również materiały budowlane na nowy budynek mieszkalny. Za każdą okazaną pomoc – za wsparcie materialne oraz duchowe rodzina chciałaby już dzisiaj bardzo podziękować – pisze rodzina pogorzelców.

Link do zbiórki pieniędzy – TUTAJ

Pieniądze można również przelewać na konto spółdzielni socjalnej „Urzędowianka”. Wsparcia finansowego można udzielić poprzez wpłaty na specjalnie utworzony przez spółdzielnię.

Nr konta: 59 8717 1022 2005 5003 6176 0004 w tytule informacji: „POMOC DLA POSZKODOWANYCH Z ZADWORZA”

Pożar domu w Zadworzu | fot. nadesłane
Pożar domu w Zadworzu | fot. nadesłane
Pożar domu w Zadworzu | fot. nadesłane

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.