W poniedziałek galerie handlowe odwiedziło 2,7 mln osób. Jak było w Lublinie?

IMG 20200310 184438
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek 4 maja ponownie otwarto galerie handlowe. Tego dnia obiekty handlowe odwiedziło 2,7 mln osób. Z raportu przygotowanego przez placeme wynika, że lublinianie tłumnie ruszyli do galerii handlowych na zakupy.

Ile osób poszło na zakupy do galerii handlowych 4 maja?

Pierwszego dnia po otwarciu, galerie handlowe w całej Polsce odwiedziło 2,7 mln osób. Było to zaledwie 52% ruchu, jaki był analogicznie w poniedziałki w styczniu i lutym, czyli przed wprowadzeniem ograniczeń.

W małych parkach handlowych poza dużymi miastami spadki ograniczyły się do ok. 20% ruchu. Z kolei centra handlowe w dużych miastach straciły najwięcej – w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu spadki wyniosły do 55%.

W poniedziałek 4 maja najwięcej klientów odwiedziło Felicity Lublin (ok. 21,5 tys.), Atrium Redutę w Warszawie oraz Vivo Lublin (dawniej Tarasy Zamkowe) (ok. 20,5 tys.). Bardzo popularne były też galerie handlowe zlokalizowane przy dworcach.

wykres3
Galerie handlowe o największej liczbie klientów w pierwszym dniu otwarcia | źródło: placeme

Alarm bombowy w Vivo Lublin i Felicity Lublin

Pierwszego dnia po odmrożeniu galerii handlowych zakupy w Vivo Lublin i Felicity zostały przerwane przez alarm bombowy. Na skrzynki mailowe obiektów handlowych trafiły wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.