W piątek ZUS był zamknięty. Dziś przed placówką utworzyła się duża kolejka

Kolejka przed placówką ZUS przy ul. Zana w Lublinie
Kolejka przed placówką ZUS przy ul. Zana w Lublinie | fot. czytelnik Paweł

Piątek był dniem, kiedy to większość urzędów i instytucji publicznych miało wolne. Dziś przed urzędami utworzyły się duże kolejki interesantów. Jednym z takich miejsc jest ZUS przy ul. Zana.

Kolejka przed ZUSem

W długiej kolejce do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych muszą czekać mieszkańcy Lublina. Petenci, aby załatwić ważne dla nich sprawy, stoją przed budynkiem ZUS-u. Jest to spowodowane faktem, iż piątek 7 stycznia był dniem wolny dla pracowników ZUS, o czym część interesantów dowiedziała się tego samego dnia, gdy odbili się od zamkniętych drzwi placówki.

„Do każdego budynku ZUS jest oddzielna kolejka, w przypadku rent i emerytur interesanci czekają na dworze. Później jest druga kolejka z numerkami w większej sali, gdzie jest stosunkowo pusto zgodnie z „zasadami”” – relacjonuje czytelnik Paweł, który również przyszedł w poniedziałek załatwić sprawę w ZUSie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina także, że większość spraw można załatwić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.