W piątek ulicami Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Będą modlić się za uzależnionych i ich rodziny

Droga Krzyżowa za uzależnionych w Lublinie
Droga Krzyżowa za uzależnionych w Lublinie | fot. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej

W piątek ulicami Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wierni będą modlić się w intencji uzależnionych, ich rodzin i bliskich.

Lublin. Droga Krzyżowa z modlitwą za uzależnionych

Od ponad 20 lat po Starym Mieście w jeden z piątków Wielkiego Postu idzie Droga Krzyżowa w intencji uzależnionych, ich rodzin i bliskich. Jej organizatorem jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ruchu Światło-Życie. Celem Drogi Krzyżowej jest modlitwa za osoby uzależnione, ich rodziny i bliskich.

„Podczas spotkania będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych, uwikłanych w różnego rodzaju nałogi, a także w intencji ich rodzin, osób współuzależnionych oraz ruchów trzeźwościowych i abstynentów. Podczas rozważań będzie można usłyszeć świadectwa osób, którym udało się wyjść z uzależnienia i osób, które trwają w dobrowolnej abstynencji w dziele KWC. Droga krzyżowa ulicami Starego Miasta to okazja do dania świadectwa swojej wiary i wspólnej modlitwy w tych ważnych dla nas wszystkich intencjach” – zachęcają organizatorzy.

Trasa Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 15 marca o godz. 17:00 przy archikatedrze. Uczestnicy ruszą z pl. Katedralnego przez Bramę Trynitarską ulicami: ul. Jezuicką – ul. Bramową – Rynek – ul. Grodzką – Bramę Grodzką, zejście schodami na Plac Zamkowy – ul. Podwale (pod prąd do schodów prowadzących na Plac po Farze) – Plac po Farze – ul. Archidiakońska – ul. Dominikańska – ul. Jezuicka – przez Bramę Trynitarską na Plac Katedralny (zakończenie procesji).

„Tym samym mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu i chwilowe wstrzymanie przejazdu na ul. Podwale” – informuje Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej zaplanowano mszę świętą w archikatedrze o godz. 19:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.