W obawie przed koronawirusem dezynfekują autobusy i trolejbusy. „Chcemy dmuchać na zimne”

IMG 20161214 105231
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Autobusy i trolejbusy należące do MPK Lublin będą dokładniej sprzątane. Lublin chroni się przed koronawirusem i właśnie dlatego rozpoczęła się dezynfekcja pojazdów transportu publicznego.

Z najświeższych informacji wynika, że koronawirus nie dotarł jeszcze do Lublina. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że badania próbek pobranych od pacjentów przebywających w Klinice Chorób Zakaźnych SPSK1 przy ul. Staszica w Lublinie nie potwierdziły obecności tego groźnego wirusa.

MPK Lublin dmucha na zimne i dezynfekuje w swoich pojazdach poręcze, kasowniki, siedzenia i biletomaty. Żele dezynfekujące do rąk przewoźnik rozdaje też swoim kierowcom. Od minionej środy w zajezdni MPK Lublin autobusy i trolejbusy są dokładnie myte i odkażane w związku z zagrożeniem koronawirusem.

„Zarząd MPK Lublin wydał zarządzenie, na mocy którego poza codziennym sprzątaniem autobusów i trolejbusów dodatkowo dezynfekujemy w naszych pojazdach te miejsca, których najczęściej dotykają pasażerowie” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

To profilaktyczne działania miejskiego przewoźnika podyktowane obecnie dużą zachorowalnością na grypę, jak również na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem w Lublinie.

„Podchodzimy do koronawirusa jak najbardziej poważnie, ale też nie chcemy wprowadzać paniki. To profilaktyczne działania, które podyktowane są obecnie dużą zachorowalnością na grypę, jak również na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem. Z pewnością takie działania ograniczą ilość jakichkolwiek wirusów, czy bakterii w naszych pojazdach” – dodaje rzeczniczka.

CZYTAJ TAKŻE: Ludzie masowo wykupują maseczki „na koronawirusa”. Pustki w aptekach i hurtowniach

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda, ze tego nie robią gdy w autobusach jezdza zanieczyszczeni „bezdomni Panowie”. Człowiek nie wie czy nie usiadl na miejscu gdzie tydzien wcześniej Ci Panowie nasikali na siedzenie. Osobiscie bardziej boje się tego bardziej niz grypy czy koronawirusa.