Trzy dystanse i mnóstwo emocji na trasie
Wyścigi w ramach PZU Gran Fondo Lublin 2025 to propozycja zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i amatorów.
Najdłuższy dystans – Gran Fondo (127 km) – przebiegać będzie przez malownicze tereny Lublina i okolicznych gmin, oferując zawodnikom solidną dawkę kolarskich emocji i rywalizacji.
Średni dystans – Medio Fondo (82 km) – to propozycja dla tych, którzy jeżdżą regularnie, ale niekoniecznie chcą się ścigać na najwyższym poziomie.
Z kolei Family Fondo (22 km) to rodzinny przejazd dla tych, którzy cenią aktywność na świeżym powietrzu w spokojniejszym tempie.

Oddam, szukam, pozdrawiam, praca
Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina
Dziecięce wyścigi odbędą się w sobotę 21 czerwca na parkingu przy Motor Arenie Lublin. Wystartują w nich nawet najmłodsze dzieci, a organizatorzy przygotowali dla uczestników medale, nagrody i mnóstwo atrakcji.
Tego dnia otwarte zostanie też Miasteczko Rowerowe z konkursami, badaniami profilaktycznymi, strefą relaksu i edukacyjnymi stanowiskami partnerów wydarzenia.
Utrudnienia w Lublinie – zamknięte ulice i ograniczenia
W niedzielę 22 czerwca, w godzinach 7:00–14:00, mieszkańcy Lublina muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Na czas przejazdu kolarzy ruch pojazdów zostanie całkowicie wstrzymany na wielu ulicach, w tym:
- Cukrowniczej
- Krochmalnej
- Diamentowej
- Nadbystrzyckiej
- Janowskiej
- Krężnickiej
- Cienistej
- Osmolickiej
Szczególnie trudna sytuacja dotyczyć będzie ulic Janowskiej, Krężnickiej i Cienistej, gdzie wyścig będzie się odbywać bezpośrednio. Mieszkańcy tych ulic oraz okolicznych posesji proszeni są o zachowanie ostrożności i wcześniejsze zaplanowanie swoich podróży. Zaleca się skorzystanie z alternatywnych tras.
Utrzymany zostanie jeden pas ruchu lokalnego na ul. Krochmalnej (od Diamentowej w stronę dworca). Mieszkańcy m.in. ul. Włościańskiej i Ciepłej będą mogli przemieszczać się przez dozorowany przejazd na ul. Betonowej. Wjazd i wyjazd z osiedli przy ul. Wyżynnej będzie możliwy przez Filaretów i rondo ZWiN.
Informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej
W związku z zamknięciami ulic i objazdami, zmianie ulegną trasy autobusów MPK Lublin. Pojazdy, które normalnie kursują ul. Janowską, Krężnicką i Cienistą, zakończą swój bieg na pętli przy ul. Żeglarskiej.
Szczegółowe informacje w poniższym artykule:
Zobacz również
Organizacja i wsparcie dla mieszkańców
Organizatorzy zadbali o wcześniejsze poinformowanie mieszkańców o nadchodzących utrudnieniach. Ulotki z mapą trasy i instrukcjami dotyczącymi przejazdów zostały dostarczone do skrzynek pocztowych oraz dostępne są w lokalnych sklepach i na stacjach paliw.
Mieszkańcy posesji położonych przy trasie wyścigu mogą zgłaszać chęć wyjazdu lub wjazdu pod numer telefonu 500 261 000.
Na miejscu obecni będą marshale – koordynatorzy poruszający się na motocyklach, którzy będą umożliwiać kontrolowany przejazd mieszkańców przez strefę wyścigu.
Dojazd do posesji zlokalizowanych przy trasie będzie możliwy przez cały czas trwania wydarzenia, a nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwać będzie blisko 130 osób z ekipy organizacyjnej.
Zobacz również
Utrudnienia w powiecie lubelskim
Uczestnicy Gran Fondo opuszczą granice miasta, dlatego utrudnienia pojawią się również na drogach powiatowych i wojewódzkich w gminach Strzyżewice oraz Bychawa. Na trasie przejazdu znajdą się m.in.:
- Żabia Wola
- Osmolice Pierwsze
- Bychawka
- Bychawa
- Strzyżewice
- Kiełczewice Dolne i Górne
- Leśniczówka
Szczególnie dotkliwa może być czasowa blokada drogi wojewódzkiej 834 (Niedrzwica Duża – Bychawa), która będzie zamknięta w godzinach 8:00–13:00. Ruch zostanie przekierowany na alternatywne trasy objazdowe.
Potrzebujesz informacji? Skorzystaj z infolinii
Na czas weekendu organizatorzy uruchamiają specjalną infolinię PZU Gran Fondo Lublin:
📞 500 261 000
Można tam będzie uzyskać szczegółowe informacje o utrudnieniach, zamknięciach i objazdach. Infolinia będzie czynna:
- Sobota 21.06, godz. 9:00–20:00
- Niedziela 22.06, godz. 7:00–14:00
Najnowsze posty
Dodaj opinię