W niedzielę ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Będą utrudnienia w ruchu

Orszak św. Mikołaja przejdzie ulicami Lublina
Orszak św. Mikołaja przejdzie ulicami Lublina | materiały organizatora

W niedzielę, 4 grudnia ulicami naszego miasta przejdzie procesja religijna – Orszak Świętego Mikołaja z Rynku Starego Miasta na plac kościelny na Czwartku. Przejście uczestników orszaku będzie wiązać się z utrudnieniami w ruchu.

Orszak św. Mikołaja przejdzie ulicami Lublina

O godz. 14.00 na Rynku Starego Miasta odbędą się występy zespołów i teatrów młodzieżowych. Po uroczystym błogosławieństwie uczestnicy w barwnym orszaku przejdą w kierunku kościoła Św. Mikołaja. Święty Mikołaj na czele dziecięcej orkiestry dętej przybędzie na wzgórze Czwartek.

Orszak Świętego Mikołaja w formie procesji około godz. 14.30 przejdzie trasą:

  • Rynek – ul. Bramowa – Brama Krakowska – ul. Lubartowska – ul. Czwartek – ul. Szkolna – ul. ks. Michała Słowikowskiego – plac kościelny Parafii pw. św. Mikołaja.

Po przybyciu na wzgórze odbędzie się jarmark Św. Mikołaja, loteria fantowa (główna nagroda rower), kiermasz, występy zespołów muzycznych oraz pokaz sztucznych ogni. Utrudnienia zakończą się około godz. 15:30.

Zobacz więcej: Orszak św. Mikołaja Lublin 2022: kiedy, program wydarzeń

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.