W niedzielę spadnie żółto-pomarańczowy śnieg. Nadciąga chmura pyłu Saharyjskiego

żółty śnieg pomarańczowy pył saharyjski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W niedzielę w Polsce może spaść „żółto-pomarańczowy śnieg”. Powodem jest pył Saharyjski z Algierii i Tunezji wysadzony przez porywisty wiatr. Pył zabarwi śnieg na żółto-pomarańczowy kolor.

Żółto-pomarańczowy śnieg

Porywiste wiatry szalejące nad północnymi rubieżami Sahary w Algierii i Tunezji wzniecają masywne zamiecie pyłowe. Wiatr unosi drobne ziarenka pustynnego piasku na wysokość kilku kilometrów i gna je nad wody Morza Śródziemnego.

Chmura piasku saharyjskiego zmierza nad Polskę. Można się spodziewać, że pył opadnie wraz z niedzielnym śniegiem. Niewykluczone, że efekt zauważą mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia, a nawet Śląska.

W związku z zapowiadanymi intensywnymi opadami śniegu, żółto-pomarańczowy śnieg może zostać bardzo szybko przykryty przez biały puch.

Źródło: twojapogoda.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tera nie będzie wiadomo, który śnieg można dotykać, bo wszedzie bedzie obszczany ?