W niedzielę policzą wiernych w kościołach. Ilu naprawdę chodzi na mszę i przyjmuje komunię?

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Niedziela, 26 września będzie dniem liczenia wiernych w kościołach katolickich w całej Polsce – zapowiada Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

26 września odbędzie się doroczne liczenie wiernych w kościołach

Ilu Polaków uczestniczy w niedzielnych mszach świętych? Jak wielu z nich przystępuje wówczas do sakramentu komunii? Czy dominują kobiety czy też mężczyźni? Odpowiedzi na te pytania ma przynieść liczenie wiernych, które prowadzone będzie we wszystkich polskich kościołach w najbliższą niedzielę, 26 września.

W tym roku liczenie wiernych w kościołach odbędzie się nieco wcześniej, bo 26 września – zazwyczaj była to jedna z niedziel października. Wypełnione formularze księża proboszczowie dostarczą do Wydziału Duszpasterskiego, a następnie zostaną wysłane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. nie idzcie w niedziele do kosciola. kosciol posluguje sie tymi danymi zeby nasiskac na rzad i opinie publiczna