W miesiąc przebieg auta zmalał o 9 tys. km. Policjanci wyjaśniają, jak do tego doszło

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia przebiegu licznika w aucie. Auto miało wyższy przebieg niż w dniu kontroli o 9 tys. km.

W środę policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Piotrowice zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat. Kierująca nim 19-letnia mieszkanka gminy Strzyżewice przekroczyła dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości kierująca ukarana została mandatem karnym.

W czasie kontroli funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami sprawdzili wskazania drogomierza. Jak się okazało licznik użytkowanego przez nią samochodu wskazywał zmniejszony przebieg o 9 000 km w stosunku do końca listopada 2019 roku, kiedy wykonywane były badania techniczne.

W sprawie podejrzanych wskazań licznika przeprowadzone zostanie postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.