W miejscu Karczmy Słupskiej powstanie BIOTEKA. Sprawdź, jak będzie wyglądała

BIOTEKA wizualizacje 24
W miejscu Karczmy Słupskiej powstanie BIOTEKA | fot. materiały prasowe

W budynku dawnej Karczmy Słupskiej przy Al. Racławickich powstanie BIOTEKA – nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Otwarcie zaplanowano jeszcze na ten rok.

Biblioteka „BIOTEKA” znajdzie swoje miejsce na 421 m2 budynku przy Al. Racławickich 22 w przestrzeniach po dawnej Karczmie Słupskiej. Na półkach nowej biblioteki na czytelnika czekać będzie ok. 19 000 książek drukowanych i ok. 15 000 zbiorów specjalnych: audiobooków, płyt z muzyką i filmami.

Bardzo się cieszę, że wkrótce w centrum Lublina powstanie nowoczesna i atrakcyjna biblioteka, otwarta i przystępna dla wszystkich mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Inspiracją do powstania projektu bioteki był znajdujący się niedaleko Ogród Saski, jako miejsce spotkań mieszkańców z przyrodą” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Pomysł na projekt „zielonej” biblioteki zrodził się ze stale rosnącej potrzeby kontaktu człowieka z naturą. Projektanci zdecydowali się na naturalność oraz surowość zastosowanych materiałów, takich jak beton, szkło, drewno, stal przy wykorzystaniu dużej ilości zieleni, aby nadać indywidualny, kontemplacyjny charakter projektowanym wnętrzom przy zachowaniu wysokiego poziomu doznań estetycznych użytkownika.

Na całej powierzchni obiektu zaprojektowano posadzki z betonu zabezpieczonego antypoślizgowo. Na podłogach powstanie również „niewidzialna droga” – systemowe oświetlenie LED-owe montowane w posadzce ułatwiające poruszanie się po obiekcie osobom niedowidzącym. W biotece znajdzie się również toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, a lada biblioteczna zostanie obniżona do poziomu niezbędnego w komunikacji z osobami poruszającymi się na wózkach.

We wtorek 8 października została podpisana umowa na wykonanie prac budowlanych, które wyceniono na kwotę 1,27 mln zł. Planowany termin ich zakończenia to połowa grudnia br.

Bioteka – wizualizacje

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.