W miejscu Icemanii powstaje Rollmania – tu pojeździsz na wrotkach i rolkach

aqua lublin 8
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rollmania, bo tak ma się nazywać nowa atrakcja, będzie urządzona w tej samej hali, w której zimą działa lodowisko. Otwarcie w czerwcu.

Rollmania powstanie w hali przy Al. Zygmuntowskich, w której zimą działa lodowisko Icemania. W każdym sezonie lodowisko jest czynne od końca października do przełomu marca i kwietnia. Potem tafla lodowa jest rozmrażana.

W poprzednich latach w miejscu lodowiska powstawała Akademia Małego Szofera, gdzie dzieci mogą łączyć zabawę z nauką – jeżdżąc na małych, akumulatorowych quadach i samochodach po mini-uliczkach, skrzyżowaniach, rondach, uważając na znaki drogowe, światła czy przejścia dla pieszych.

– Od tego roku Akademia Małego Szofera zajmuje połowę hali. Drugą połowę przeznaczamy właśnie na Rollmanię – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Rollmania będzie miejscem do jazdy zabawy na rolkach i wrotkach. Hala zostanie przyciemniona, pojawią się w niej kolorowe światła, lasery i inne efekty świetlne, a także oczywiście muzyka. Jednorazowo będzie mogło jeździć 120 osób.

– Na idealnie gładkiej powierzchni podłogi nie ustawimy żadnych przeszkód. Nie chcemy tworzyć kolejnego skateparku, tylko miejsce do bezpiecznej jazdy i zabawy na rolkach i wrotkach – tłumaczy Miłosz Bednarczyk.

W obiekcie będzie działała wypożyczalnia wrotek, spółka ogłosiła już przetarg na ich dostawę. – Chcemy kupić 200 par wrotek, w rozmiarach zapewniających dostępność dla każdego: od 20 dla dzieci po 50 dla mężczyzn. W wypożyczalni będą dostępne także kaski i komplety ochraniaczy – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Rolkarze jednak sprzęt będą musieli przynieść ze sobą. Jak z cenami? MOSiR nie podaje jeszcze oficjalnych cen, jednak za godzinę jazdy zapłacimy w okolicach 10 złotych. W ofercie znajdą się bilety 60 i 120 minutowe.

Przewidywane otwarcie obiektu pod koniec czerwca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.