W Lublinie trwają wakacyjne remonty ulic i chodników

Remont ulicy 1 maja
Fot. Miasto Lublin

Na ulicach Lublina trwają remonty nawierzchni jezdni i chodników. Przez okres wakacji prace drogowe zaplanowano łącznie w około 30 lokalizacjach, a ich koszt wyniesie ponad 5 mln zł.

– Letnie miesiące, z uwagi na mniejszy ruch samochodowy, sprzyjają realizacji prac drogowych. Sukcesywna odnowa infrastrukturalny wpływa na komfort jazdy oraz zwiększa bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Dlatego co roku, w okresie wakacyjnym, staramy się wykonywać remonty oraz naprawy jezdni i chodników. Część zadań realizujemy wspólnie i w porozumieniu z przedstawicielami Rad Dzielnic w ramach projektu Plan dla Dzielnic i ze środków rezerwy celowej, a część zgodnie z przyjętym planem remontów na drugie półrocze – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jakie ulice naprawiono od początku wakacji

Od początku wakacji nawierzchnie bitumiczne położono już na ulicach: Goździkowej, Biskupińskiej, Słupian, Krwawicza i Piątkowskiego oraz sięgaczu ul. Wyżynnej. W ostatnim czasie zakończyły się też prace na ul. Niepodległości. Tam drogowcy naprawili asfaltową nawierzchnię zatok parkingowych i przystankowych komunikacji miejskiej oraz częściowo samej jezdni. Nowy asfalt pojawił się na powierzchni ok. 3300 mkw.

nowa nawierzchnia na ul. Niepodleglosci
Fot. Miasto Lublin

Planowana jest kontynuacja prac na dalszym odcinku ul. Niepodległości, poprzez naprawy cząstkowe największych uszkodzeń. Z kolei na ul. Skalistej wymieniono chodniki oraz nawierzchnię jezdni. Naprawiono także sięgacz ul. Wapiennej, na odcinku od głównego ciągu ulicy do rzeki Bystrzycy.

nowa nawierzchnia na ul. Niepodleglosci
Fot. Miasto Lublin

Aktualne prace drogowców

Aktualnie drogowcy pracują na ul. 1 Maja. Tam na odcinku od Pl. Bychawskiego do ul. Kościelnej trwa remont chodników. Remont ciągów pieszych zaplanowano też w ul. Grażyny (od posesji 25 do 27) oraz ul. Wileńskiej (od numeru 13 do 9), z kolei w ul. Chrobrego w kierunku Głębokiej zostaną odnowione schody. Finalizowane są również prace na ul. Wrocławskiej, gdzie wymienione zostaną chodniki oraz nawierzchnia jezdni.

Dodatkowo w trakcie realizacji jest remont ul. Jagiełły, na odcinku od ul. Doświadczalnej do posesji Jagiełły 16 oraz parkingów przy ul. Biedronki. Remontowany jest również osiedlowy odcinek ul. Łęczyńskiej za kwotę ponad 1 mln zł. Drogowcy kładą też nawierzchnię bitumiczną na ul. Węglinek, odcinku ul. Sekutowicza (łącznik do ul. Bielskiego), ul. Stary Gaj oraz sięgaczu ul. Firlejowskiej.

Planowane rozpoczęcie prac w najbliższych tygodniach:

  • ułożeniu nawierzchni bitumicznej na ul. Mineralnej, ul. Skrytej, na parkingu przy ul. Harnasie 10 oraz odcinku ul. Dereniowej,
  • naprawie chodnika w ul. Glinianej (na odcinku ul. Letniej do ul. Słonecznej, po stronie posesji parzystych),
  • budowie chodnika przy ul. Sowińskiego (od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej),
  • naprawie ciągu pieszego w ul. Pogodnej poprzez ułożenie warstwy z betonu asfaltowego (na odcinku od posesji nr 24 do 32)
  • naprawie nawierzchni ul. Sempołowskiej,
  • remoncie chodnika przy ul. Szwajcarskiej (na odcinku od ul. Paderewskiego do budynku ul. Szwajcarska 5).

Miasto podpisało także umowę na remont ul. Laskowej. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji, a realizacja prac planowana jest na przełomie lipca i sierpnia.

Po okresie wakacyjnym planowana jest dalsza część prac, m.in. remont fragmentu ul. Kasprowicza oraz remonty odcinków chodników na ulicach: Diamentowej, Kosmonautów i Elektrycznej, Dzieci Zamojszczyzny, Grażyny, Ćwiklińskiej. Planowany jest również remont schodów przy ul. Kosmowskiej oraz chodnika i schodów przy ul. Szwajcarskiej 5 i ul. Harnasie.

Napisz w komentarzu, jakie ulice wymagają również remontu?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jest absolutny cud, że remont „drugiego” 1-go Maja nie wiąże się z wycinką drzew. Nieprawdopodobna rzecz w Lublinie! W czerwcu widziałem jak przy Lipowej blisko plazy cięli jakieś krzewy czy niewielkie drzewa, już nie pamiętam co dokładnie.
    A wracając do tematu, to Nadbystrzycka, Chemiczna, Rondo Cybulskiego przy dworku grafa, Zana, Witosa, Janowska, Stary Gaj (ulica), Pliszczyńska – następny ser szwajcarski, po której jak kursuje linia 22, to autobus się „telepie”, jakby było trzęsienie ziemi. Most przy Gali też już niebezpieczeństwo stwarza. Unii Lubelskiej to już w ogóle dramat, co w kontekście nowego dworca przyszłego, aż wstyd że taka dziurawa ulica będzie „rzucać się w oczy” ewentualnym turystom z innych miast.

  2. Ulica Sieroca powinna być wyremontowana dziura za dziurą na ulicy a chodniki walka o życie