W Lublinie rozdają darmowe sadzonki drzew i krzewów. Gdzie i kiedy?

Leśnicy rozdają darmowe sadzonki drzew w Lublinie
Leśnicy rozdają darmowe sadzonki drzew w Lublinie | fot. Piotr Wójcik, UMWL

W poniedziałek, 2 października, o godz. 10 startuje dwudniowa ogólnopolska akcja #sadziMy. Nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przygotowały tysiące darmowych sadzonek. Gdzie można dostać darmowe sadzonki drzew i krzewów? Sprawdź szczegóły.

Akcja #sadziMy to inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy. W jej ramach Lasy Państwowe przeznaczyły do rozdania milion sadzonek rodzimych drzew leśnych.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu). Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka.

Darmowe sadzonki drzew w Lublinie

Do sadzenia drzewek i opiekowania się nimi zachęca także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Podległe jej nadleśnictwa na Lubelszczyźnie dla chętnych przygotowały tysiące sadzonek młodych drzew iglastych i liściastych oraz krzewów.

W okolicy Lublina sadzonki zdobyć można w nadleśnictwie Świdnik, Puławy, Kraśnik i Lubartów. Leśnicy rozdają je w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY pod patronatem prezydenckiej pary Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Akcja odbywa się po raz piąty.

W Lublinie sadzonki będzie można odebrać w poniedziałek i wtorek (2 i 3 października) między godz. 9:00 a 15:00 przed główną siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Czechowskiej 4 w Lublinie.

Zobacz również: Duże zainteresowanie darmowymi sadzonkami w Lublinie. Będą je rozdawać także we wtorek

Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać sadzonki drzew i krzewów takich gatunków jak: sosna, dąb szypułkowy, buk, modrzew, brzoza, olsza, bez koralowy, głóg, czereśnia ptasia i dzika róża.

„Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem” – radzą leśnicy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda że nikt w Polsce nie myśli o pszczołach poprzez sadzenie drzew i krzewów miododajnych 😭