W Lublinie powstanie skatepark. Kosztowna inwestycja ma powstać jeszcze w tym roku

Zdjęcie ilustracji: http://ontarioskateparks.com

Rozpoczynają się prace nad budową profesjonalnego skateparku, który powstanie na działce w pobliżu boisk na Rusałce. Inwestycja powstaje w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego Lublina.

Budowa skateparku powstaje w ramach zwycięskiego projektu D-31, który zdobył 4250 głosów, gdzie więcej zdobyły tylko cztery projekty. W ten sposób udało się wywalczyć skatepark w drugiej edycji budżetu obywatelskiego Lublina.

Skatepark ma powstać na działce znajdującej się w pobliżu boisk przy Rusałce. Ma być miejscem rozwoju pasji mieszkańców uprawiających sporty ekstremalne takie jak jazda na deskorolce, rolkach, rowerach typu BMX oraz hulajnogach. Obecnie w Lublinie nie ma miejsca gdzie ci ludzie mogliby się w pełni rozwijać.

Plac wyposażony w różne przeszkody będzie w pełni oświetlony, aby umożliwić korzystanie z niego w godzinach wieczornych. Dodatkowo obok skateparku powstałoby profesjonalne boisko do streetballu, czyli ulicznego rodzaju koszykówki.

– Lublin jest obecnie jedynym miastem wojewódzkim bez odpowiednio przygotowanego tego typu obiektu, dlatego tak ważne jest, aby on powstał – mówią pomysłodawcy zwycięskiego projektu

Budowa skateparku może pochłonąć jak zakłada projekt 1 400 000 złotych.  Pierwsi użytkownicy będą mogli spróbować swoich sił na przeszkodach nowego skateparku już w październiku.

A czy Wam podoba się ta inwestycja? Komentujcie!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.