W Lublinie powstanie fabryka. Znajdzie w niej zatrudnienie ponad 200 osób

Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie | MATERIAŁY PRASOWE

Turck uruchomi w Lublinie pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce położonej na terenie SSE Podstrefy Lublin w centrum logistycznym MLP Lublin pracę znajdzie ok. 220 osób.

– Zdecydowaliśmy się na Polskę ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry, dobrą infrastrukturę oraz bliskość do naszych zakładów produkcyjnych w Niemczech – mówi Olaf Walter, Vice President Global Purchasing, Werner Turck GmbH & Co. KG.

Nowy zakład produkcyjny Turck będzie zlokalizowany w centrum logistycznym MLP Lublin. Większość dostępnego budynku (5700 mkw.) będzie przeznaczona pod produkcję i magazyn, a pozostała część powierzchni (800 mkw.) pod biura.

Turck jest jednym z liderów w automatyce przemysłowej. Rodzinna firma zatrudnia obecnie ponad 4 800 pracowników w ponad 30 placówkach oraz w placówkach swoich partnerów, działających na terenach 60 państw.

Jako specjaliści w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID, Turck oferuje rozwiązania automatyzacji produkcji oraz automatyzacji procesu.

W fabryce, która zostanie uruchomiona w czerwcu 2019 roku, docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.