W Lublinie powstanie fabryka karmy dla zwierząt domowych

karma mokra dla psa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Fabryka karmy dla zwierząt domowych, która miała powstać w Niemcach, prawdopodobnie zmieni swoją lokalizację. Na celowniku Lublin.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin pojawiła się informacja dotycząca wszczęcia postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zakładu produkcji karmy mokrej dla zwierząt domowych PetRepublic.

„Na wniosek PetRepublic Sp. z o.o. zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu produkcji karmy mokrej dla zwierząt towarzyszących: pies i kot wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną przy ul. Zimnej 2 w Lublinie” – czytamy w obwieszczeniu.

Czytamy również, że wystąpiono o opinię do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Zamościu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Przypomnijmy, że firma PetRepublic z Warszawy początkowo zamierzała otworzyć swój zakład w hali wynajętej od Panattoni Park Lublin II przy ul. Przemysłowej w Niemcach. 20 listopada Urząd Gminy Niemce wydał negatywną decyzję środowiskową dla inwestycji.

„Inwestor nie znajduje wspólnego języka z włodarzem Krzysztofem Urbasiem. Nie ma wsparcia ani atmosfery proinwestorskiej ze strony samorządu. Sytuacja ta oznacza wymierne straty dla gminy, nie tylko wizerunkowe, ale i finansowe” – czytamy w komunikacie Panattoni Europe.

Jakie korzyści miał przynieść zakład dla gminy Niemce? Około 200 nowych miejsc pracy oraz ok. 2,5 mln zł wpływów z podatku od nieruchomości.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 200miejsc pracy nie dla gminy, tak jak w varrocu. 2.5milona pewnie po 5latach… Niech budują w centrum wśród bloków i zobaczymy jak ludzie za reagują