W Lublinie policja rozpoczęła wzmożone kontrole pojazdów komunikacji miejskiej

policja autobus mpk lublin ztm
Policjanci kontrolują pojazdy komunikacji miejskiej w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci ze lubelskiej drogówki rozpoczęli wzmożone kontrole pojazdów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą wzmożone kontrole autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia kierujących, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzane są również testy na zawartość narkotyków w organizmie.

„Dotychczasowe kontrole pokazują, że lubelscy kierowcy odpowiedzialnie podchodzą do swojego zawodu. Policjanci podczas ostatnich kilku dni przebadali kilkudziesięciu kierowców. Podczas prowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze nie ujawnili żadnych osób znajdujących się pod wpływem alkoholu czy też narkotyków” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

68 171280 g
Policjanci kontrolują pojazdy komunikacji miejskiej w Lublinie | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.