Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Prace są już zaawansowane, idą zgodnie z założonym harmonogramem. W Lublinie powstaje pierwsza w tej części regionu stacja tankowania wodoru. Miejsce inwestycji – sąsiedztwo zajezdni MPK Lublin – nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie miejski przewoźnik posiada autobus wodorowy, który będzie tankowany w tym miejscu.
To będzie pierwsza stacja tankowania wodoru w regionie
Przy ulicy Erazma Plewińskiego w Lublinie, w bezpośrednim sąsiedztwie zajezdni MPK Lublin, powstaje ogólnodostępna stacja wodorowa. Stacja budowana jest na terenie wydzierżawionym przez MPK spółce PAK-PCE STACJE H2 (spółka będąca własnością ZE PAK oraz Grupy Polsat Plus). Umowa dzierżawy została podpisana na 30 lat.
Dziś (12.04) postanowiliśmy odwiedzić teren inwestycji. Kierownik budowy poinformował nas, że prace są już na zaawansowanym etapie i idą zgodnie z założonym harmonogramem. Obecnie prace skupiają się na wykończeniu budynku stacji oraz pracach brukarskich całego terenu. Następnym etapem będzie zagospodarowanie terenu zielonego wokół, budowa oświetlenia oraz drogi dojazdowej do stacji.
Wykonawca podtrzymuje, że prace mają zakończyć się jeszcze w maju. Następnie teren inwestycji zostanie przekazany właścicielowi, który to przystąpi do procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w tym wszelkie odbiory. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to stacja tankowania wodoru zostanie otwarta jeszcze przed wakacjami.
Na stacji znajdą się dwa stanowiska do tankowania. Dystrybutor z ciśnieniem 700 barów będzie służył do tankowania samochodów, a drugi z ciśnieniem 350 barów – autobusów i pojazdów ciężarowych. Paliwo do stacji dostarczą wodorowozy o pojemności 1000 kg H2. Tankowanie wodoru zajmie około 5 minut w przypadku auta osobowego i około 15 minut w przypadku autobusu.
ZDJĘCIA




Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię