W Lublinie organizują akcję szczepienia osób bezdomnych

IMG 20190219 093824
Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W dniach 13-14 lipca odbędzie się akcja szczepień przeciwko Covid skierowana do osób borykających się z problemem bezdomności. Punkt szczepień zlokalizowany zostanie w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta.

Szczepienie osób bezdomnych w Lublinie

Procedurę rejestracyjną, badania lekarskie przed szczepieniem oraz same szczepienia wykona wyjazdowy zespół medyczny z Punktu Arena Lublin. Osoby bezdomne otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson.

Punkt szczepień zlokalizowany zostanie przy ul. Zielonej 3, w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta w dniach 13-14 lipca w godz. od 9.00 do 13.00. W Lublinie jest ok. 400 osób w kryzysie bezdomności.

„Powodzenie akcji będzie w dużej mierze zależało od zaangażowania wszystkich służb i organizacji pozarządowych działających w obszarze niwelowania problemu bezdomności” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.