Ważny temat? Prześlij newsa!

W Lublinie odbędzie się protest przeciwko przemocy wobec osób LGBT

Spotted Lublin

Ostatnie brutalne zatrzymania aktywistów LGBT oraz pogarszająca się sytuacja osób LGBT w Polsce sprawiły, że lokalni aktywiści z Lublina oraz mieszkańcy postanowili zaprotestować. Przedstawiciele Przedwiośnia w Lubelskiem organizują pokojowy protest przeciwko przemocy państwa wobec osób LGBT+ oraz polityce opartej na podziałach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Manifestacja odbędzie się w […]

tęczowa flaga lgbt

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Ostatnie brutalne zatrzymania aktywistów LGBT oraz pogarszająca się sytuacja osób LGBT w Polsce sprawiły, że lokalni aktywiści z Lublina oraz mieszkańcy postanowili zaprotestować.

Przedstawiciele Przedwiośnia w Lubelskiem organizują pokojowy protest przeciwko przemocy państwa wobec osób LGBT+ oraz polityce opartej na podziałach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Manifestacja odbędzie się w najbliższy piątek (14 sierpnia) przed budynkiem kościoła na Placu Litewskim w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 44) o godzinie 19:30.

„W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd przemocy Policji wobec protestujących osób LGBT+, ale również wobec przypadkowych przechodniów. Od lat osoby LGBT+ w Polsce nie mają równych praw oraz żyją w lęku o zdrowie i życie własne oraz osób bliskich. Jako młodzi ludzie nie zgadzamy się z taką wizją państwa – domagamy się równych praw, ochrony przed dyskryminacją oraz szacunku dla osób LGBT+. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zebrać, by w milczeniu, z tęczowymi flagami oraz transparentami wyrazić nasze poglądy oraz okazać solidarność z ofiarami nietolerancji w Polsce” – mówi Arkadiusz Grunwald z lubelskiego Przedwiośnia.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

5 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pedek
4 lat temu

Popaparało ich całkiem.

Galus Anonimus
4 lat temu

buahahahahaha

Zyava
4 lat temu

Nie mam zadnego problemu z takimi ludzmi. Peace

Karolina Michalina
4 lat temu

Chłopak i dziewczyna to normalna rodzina a nie dwóch pedałów lub dwie lezbijki które chcą wychować dziecko

Iza
4 lat temu

Proponuję żeby uderzyli w Arabie Saudyjską. Jak osiągną cel…. Zgadzamy się na wszystko

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check