W Lublinie odbędzie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Pomnik pamięci żołnierzy AK-WiN ze zgrupowania mjr. Dekutowskiego-Zapory na Placu Zamkowym w Lublinie
Pomnik pamięci żołnierzy AK-WiN ze zgrupowania mjr. Dekutowskiego-Zapory na Placu Zamkowym w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Pokaz laserowy, apel pamięci i złożenie kwiatów odbędą się podczas XII Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który 1 marca przejdzie ulicami Lublina. W związku z przejściem marszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wydarzenie rozpocznie się w środę 1 marca o godz. 17.30 na Placu Litewskim. Na początek zaplanowano 10-minutowy pokaz laserowy o historii Żołnierzy Wyklętych z Lubelszczyzny. Zostanie on wyświetlony na budynku Poczty Głównej.

Marsz rozpocznie się o godz. 17.50. Uczestnicy przejdą Krakowskim Przedmieściem (deptakiem) i ul. Grodzką na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się uroczysty apel pamięci oraz złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Zaporczyków.

W związku z zaplanowanym przejściem i uroczystościami na Placu Zamkowym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Szczególnie dotyczy to ul. Podwale, która na czas złożenia kwiatków i apelu zostanie zablokowana przez uczestników marszu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.