W Lublinie funkcjonuje ok. 150 kamer miejskiego monitoringu [lokalizacje]

IMG 20160912 123957 e1476434295905

Codziennie kilkaset kamer obserwuje po cichu nasze życie w kilkudziesięciu punktach Lublin. Urzędnicy lubią mówić o stopniowej poprawie bezpieczeństwa w mieście.

Monitoring miejski w Lublinie z roku na rok się powiększa. Urządzenia te nie mają możliwości rejestracji dźwięku, a część z nich rejestruje obraz w jakości HD.

– Zapis z kamer przechowywany jest w pamięci systemu przez 30 dni. Po tym czasie nie ma możliwości zabezpieczenia nagrań dla potrzeb mieszkańców – czytamy w komunikacie gazety jawnylublin.pl.

Koszt budowy systemu monitoringu wizyjnego w latach 2007 – 2015 wyniósł 3 772 944,80 PLN. Centrum obsługi lubelskiego monitoringu wizyjnego mieści się przy ulicy Lipowej 27 i tam należy kierować wnioski o zachowanie materiału zarejestrowanego przez kamery.

Ciekawostką jest fakt, że obszar będący pod obserwacją kamer, nie jest oznaczony w widoczny sposób dla osób przebywających pod okiem systemu. Urząd miasta tłumaczy, że w przepisach powszechnie obowiązujących brak jest nakazu stosowania takich informacji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.