W Lublinie działa już profesjonalna strzelnica bojowa. Jesteśmy pod wrażeniem!

IMG 20190128 193653
Strzelnica Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie działa już kryta Strzelnica Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER. Teraz postrzelać może każdy, również ci, którzy nigdy tego nie robili i nie mają własnej broni – wszystkiego nauczy nas instruktor.

Strzelnica w Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER mieszcząca się przy ul. Męczenników Majdanka 74K działalność rozpoczęła pod koniec grudnia, kiedy to prezydent Lublina wydał zgodę na otwarcie takiego obiektu w naszym mieście.

Profesjonalna (kryta) strzelnica bojowa jest spełnieniem marzeń jej właścicieli – Marka Kuryło i Dariusza Wierzchowskiego. Mężczyźni od lat są doskonale znani na lubelskim rynku szkoleń strzeleckich, ale także ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Podczas rozmowy z nami nie ukrywali, że obiekt ten jest spełnieniem ich marzeń, a jego powstanie to efekt ciężkiej pracy wielu osób.

strzelnica shooter lublin
Kryta strzelnica bojowa Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER w Lublinie

Otwarcie strzelnicy bojowej jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu obiekt w Lublinie. Jest jedyną krytą strzelnicą w naszym regionie, która posiada innowacyjny kulochwyt pozwalający prowadzić ogień ze wszystkich rodzajów broni strzeleckiej. Do jego wykonania wykorzystano 60 ton gumy.

IMG 20190128 183831
Innowacyjny kulochwyt pozwala prowadzić ogień ze wszystkich rodzajów broni strzeleckiej | fot. Dominik Wąsik

Znajdziemy tutaj czternaście stanowisk strzeleckich o długości od 5 do 25 metrów, a do naszej dyspozycji jest blisko 70 sztuk różnego rodzaju broni, od podręcznego Glocka po karabiny snajperskie i strzelby powtarzalne.

IMG 20190128 191405
Każdy może postrzelać na strzelnicy SHOOTER | fot. Dominik Wąsik

Strzelać każdy może

Ze strzelnicy SHOOTER korzystać mogą zarówno osoby indywidualne, które dopiero rozpoczynają przygodę ze strzelectwem, jak też ci, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Co najważniejsze, nie musimy posiadać własnej broni lub mieć doświadczenie z jej prawidłowej obsługi.

Pierwsza styczność z bronią w życiu. Pomijając wiatrówkę, instruktor tłumaczy i pokazuje. Wzrok skierowany na lufę. Dreszcz i nerwy, ale za chwilę wszystko staje się jasne. Ręka na spuście, powoli środkiem opuszka zwiększam nacisk. Pada strzał. Ogromny huk, zapach prochu unosi się w powietrzu. Podniecenie i strach w jednej chwili kumulują się. Ze strzału na strzał jest coraz lepiej. Wchodzi coraz większy i bardziej wymagający kaliber. Zaczyna się zabawa i punktowane wyniki w tarczę. Polecam każdemu! Strzelanka FPS to zupełnie inna bajka!” – relacjonuje wizytę w strzelnicy SHOOTER jeden z naszych redakcyjnych kolegów.

IMG 20190128 204859

Amatorzy rozpoczynają od kursu przygotowującego do posługiwania się bronią prowadzonego przez profesjonalnego instruktora. Poznają przede wszystkim zasady bezpieczeństwa, przyjmowania odpowiedniej postawy, chwytu, celowania i pracy na języku spustowym. Strzelnica prowadzi też kursy specjalistyczne i organizację imprez integracyjnych.

Do wyboru, do koloru – dosłownie. Chyba po raz pierwszy zrozumiałem, co czują kobiety w sklepie z butami czy ciuchami, ach… to podniecenie… plus do tego dołożyć drugie tyle adrenaliny. Chyba się zakochałem… Najpierw przedstawiono nam zasady bezpiecznej obsługi broni z prezentacją poszczególnych jej rodzajów. Emocje sięgają zenitu, gdy pada pierwszy strzał. Huk i zapach prochu, o którym była mowa chwile wcześniej – tego nie da się opisać, to trzeba poczuć. Wtedy zaczyna się zabawa i zwiększanie kalibru. Z pewnością tu wrócę. Polecam każdemu, żeby chociaż raz tego doświadczył” – opisuje wizytę drugi z naszych redakcyjnych kolegów.

IMG 20190128 192415

Przygotowano kilka pakietów: dla doświadczonych strzelców i tych którzy nigdy nie mieli do czynienia z bronią. Dla tych drugich przeznaczony jest pakiet „JUNIOR”, który dedykowany jest dla młodych strzelców i tych którzy strzelają po raz pierwszy. Za 80 zł mamy do dyspozycji instruktora, stanowisko, różnego rodzaju broni i 35 sztuk amunicji.

Dla tych, którzy przyjdą z własną bronią i amunicją oraz oczywiście pozwoleniem na broń, przygotowano pakiet własny. W tym przypadku taka osoba płaci wyłącznie za zajmowane stanowisko strzeleckie.

Jako instruktorzy i trenerzy strzelectwa, bazując na wieloletnim doświadczeniu w pracy, na strzelnicach możemy twierdzić, że panie z wrodzoną finezją łamią stereotyp twardziela z bronią zarezerwowany dla mężczyzny. Kobiety świetnie radzą sobie od samego początku. Słuchają uwag, są dokładne i skrzętnie wykorzystują zdobytą wiedzę a wyniki widać na tarczy” – mówi Marek Kuryło, jeden z właścicieli CSS SHOOTER.

IMG 20190128 185624
Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Strzelnica Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00-21.00, w piątki 12.00-22.00, w sobotę 9.00-22.00 i niedzielę 9.00-18.00. Mieści się pod adresem ul. Męczenników Majdanka 74K – za salonem Nissana. Szczegółowe informacje oraz cennik znajdziecie na stronie CSS SHOOTER.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy istnieje możliwość zakupienia tzw biletu otwartego? Byłaby to fajna sprawa na prezent.

  2. Jest tam wentylacja odprowadzająca pył z ołowiu żeby go nie wdychac w nadmiarze i nie zatrować organizmu?????