W kapturze pod osłoną nocy napadł na dwie kobiety. Zatrzymali go w miejscu pracy, był agresywny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kryminalni namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który w lipcu napadł na dwie kobiety na terenie Lublina. Sprawcą okazał się być 24-letni obywatel Mołdawii, który pod osłoną nocy ukradł kobietom torebki.

Do pierwszego napadu doszło 7 lipca przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Z relacji poszkodowanej kobiety wynikało, że podbiegł do niej od tyłu mężczyzna w czarnym kapturze. Przewrócił ją, wyszarpał torebkę i uciekł w nieznanym kierunku.

Do drugiego takiego zdarzenia doszło we wtorek na ul. Przyjaźni. Po godzinie 22.00 w taki sam sposób zaatakował kobietę wracającą po pracy do domu. Policjanci z VI komisariatu wytypowali sprawcę. Ustalili jego miejsce zamieszkania oraz pracy.

W środę został zatrzymany w miejscu pracy. Podczas próby zatrzymania 24-letni obywatel Mołdawii stał się agresywny i stawiał opór. W zakładzie pracy policjanci odnaleźli jeden ze skradzionych telefonów.

Kryminalni zatrzymali 24-letniego obywatel Mołdawii | fot. KMP Lublin

Dziś został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Idiota cieszy się do kamery…
    Mam nadzieję, że złodziej- ciota spodoba się wyposzczonym statym garownikom.