W gnieździe Wrotki jest już pięć jaj! Będzie szóste?

Wrotka zniosła już pięć jaj
Wrotka zniosła już pięć jaj

Sokoły wędrowne Wrotka i Czart, które mieszkają na kominie lubelskiej elektrociepłowni przy ul. Inżynierskiej wysiadują już pięć jaj. Za około cztery tygodnie powinny się wykluć młode.

Pięć jaj w gnieździe lubelskich sokołów

W tej chwili w gnieździe na kominie PGE Elektrociepłowni Wrotków w Lublinie znajduje się pięć jaj złożonych przez Wrotkę. Pierwsze złożyła 19 marca, drugie 21 marca, trzecie 23 marca, czwarte 25 marca i piąte 27 marca. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w kwietniu powinny wykluć się pisklęta, które Wrotka będzie intensywnie ogrzewać. Ojciec młodych będzie dbać w tym czasie o jedzenie. Na przełomie maja i czerwca młode sokoły rozpoczną naukę latania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.