W ferie zwiedzaj Lublin. Poznaj historię miasta z przewodnikiem. Harmonogram i atrakcje

DSC 1115 stitch1
Stare Miasto w Lublinie | fot. Michał Grzechulski

Od 13 stycznia każdy zainteresowany będzie miał możliwość uczestnictwa w codziennych spacerach z przewodnikami po Lublinie. Wszystko z myślą o feriach zimowych. To efekt wspólnego przedsięwzięcia Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin oraz miejscowych przewodników. W przygotowanym programie turyści i mieszkańcy miasta będą mieli okazję do odkrywania fascynujących miejsc w Mieście Inspiracji.

Czym jest program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to spacery z przewodnikami miejskimi zapoczątkowane w lutym 2022 roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji wzięło w nim udział łącznie już ponad 2200 osób.

stare miasto brama krakowska lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Historyczne spacery po Lublinie — codzienne zwiedzanie

W ramach akcji „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” od 13 stycznia do 11 lutego codziennie w mieście będą odbywać się spacery z przewodnikami. Inicjatywa dostępna jest dla mieszkańców i turystów, którzy chcą zgłębić historię naszego miasta. Bogaty program obejmuje tradycyjne wycieczki po popularnych zabytkach i legendarnych przestrzeniach.

Warto również wspomnieć o spacerach z przewodnikami, którzy ubrani są w stroje historyczne, co dodaje klimatu tym wydarzeniom.

Wyjątkowa atmosfera i klimat

Każdy ze spacerów to świetna okazja, by lepiej poznać miasto i posłuchać ciekawych historii, a różnorodna tematyka pozwoli każdemu chętnemu wybrać interesującą go opcję.

makieta 3d zamek Lubelski. Rozszerzona rzeczywistość
Zamek Lubelski Model 3d | fot. Miasto Lublin

Jak wziąć udział w spacerach „Zwiedzaj Lublin”

Obecnie można już zakupić bilety na spacery odbywające się do 31 stycznia. Harmonogram spacerów, które będą odbywać się od 1 lutego, zostanie udostępniony wkrótce.

Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3
lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł,
a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin.

Spacery nie tylko po Polsku

Spacery organizowane są nie tylko w języku polskim, program obejmuje również wycieczki prowadzone w języku angielskim, specjalnie dostosowane do potrzeb zagranicznych turystów, którzy często odwiedzają Lublin, a także dla obcokrajowców mieszkających w naszym mieście. Wycieczki po angielsku planowane są w wybrane soboty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.