W dzień deszcz, w nocy spadek temperatury i oblodzenie. Ostrzeżenia IMGW dla regionu

kanalizacja deszczowa
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Do końca dzisiejszego dnia nadal spodziewane są opady deszczu. W nocy synoptycy IMGW prognozują spadek temperatury, który spowoduje oblodzenie dróg i chodników. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla naszego regionu.

W nocy i nad ranem może być ślisko

Noc z czwartku na piątek na terenie województwa lubelskiego może wystąpić niewielki mróz, około -2°C Opady deszczu, które wystąpiły w ciągu dnia i są jeszcze prognozowane w godzinach wieczornych, spowodują, że nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla północnych powiatów województwa lubelskiego przed oblodzeniem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje powiaty: bialski, Biała Podlaska, lubartowski, łukowski, parczewski, radzyński, rycki i włodawski.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C” – czytamy w ostrzeżeniu.

W piątek zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna w ciągu dnia do -1°C. W nocy z piątku na sobotę we wschodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a miejscami też marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Sprawdź szczegółową prognozę pogody:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.